האמנות המוסלמית מראשיתה לא מקורית, אלא תוצאה של מזיגה של  אלמנטים אמנותיים, שאימצו אומני האיסלאם מן העמים הכבושים, או מאלה שאיתם באו במגע מחוץ לגבולות הממלכה.
אומנות האיסלאם הדקורטיבית אוסרת עיצוב צלם ותמונה של החי, ככתוב: "לא תעשה לך כל פסל  וכל תמונה", כתוצאה מכך נולדה צורת עיטורי  סמלים גיאומטריים, שמשתמשת בבעלי חיים, ירק וצמחים, על מנת להימנע מלתאר דמויות אדם".
המאפיין בהתמזגות אומנויות זו, הוא צבירת דגמים, ערבסקות  וקליעה קישוטית, שחוזרים על עצמם, ויוצרים משחקי צורה מרשימים – סגנון מורי מובהק, שמעתיק את עצמו מאז המאה ה-18.
המסגד – שורות עמודים שתי וערב רבים, חצר ומזרקת טהרה במרכז, יוצרים תחושת מרחב לקליטת אלפי מתפללים סגנון, שנלקח מהעמים הכבושים: הביזאנטיים, המצרים והפרסים,  בשילוב קשתות, ונגרות התקרות המשופעות בקישוטים וצבעים מן הטבע.
הבניה – השושלות במרוקו הטביעו חותמתם על ערים הגנתיות בדרך כלל לאחר, שהרסו את הבניה של הקודמים להם. השליטים האלמוחידים במאה  ה-12  והמרינידים במאות ה-13 וה-14 – הצטיינו בבניית ארמונות פאר, חומות ושערים מונומנטליים מקושטים,
מלאכת מחשבת בברזל ובנחושת.

הקישוטשטחים נרחבים בארמונות המלכים מקושטים,  הכתב הקופי תופס מקום של כבוד באומנות המורית-אנדלוסית, הנטיפים שמקשטים תקרות וקשתות פרסות סוס. המוטיב השולט הוא של עיטור זלזלי צמחים ופירות, שיוצרים עראבסקה קישוטית – תבנית של דגמים גאומטריים, שמתהווים בצורות אינסופיות ומכסות שטחי קירות, בהם שולבו פסוקים מהקוראן בכתב הקליגרפיה  – כתיבה מסוגננת עם סלסולי כתב, שהפכו לאלמנט מקשט ואומץ גם על ידי בעלי המלאכה ושולב בעבודותיהם.

bahia-650320_1280morocco-878572_1280
בניה בולטת במרוקו – הקסור, הם כפרים מבוצרים, בהם ככר מרכזית, אסם, באר, מסגד ורחובות מתפתלים תחומים בחומות גבוהות, שבפינותיהם מגדלי שמירה, בהם גרו קהילות שלמות, לעומת הקסבה בה התגוררה משפחה אחת.
המוזאיקה  – הזליז אריחים ססגוניים, עשויים בטכניקה אומנותית אנדלוסיות, עבודת יד מסורתית מפוארת, שיובאה
האריגה – נחשבת גם כיום לאומנות ברורה ומוחשית באומני האיסלאם, שהתמחו והצליחו בעדינות הצורות ומקוריות הדוגמאות, ברמה אומנותית גבוהה.
שטיחים – אומנות שפרחה  במרוקו והחלה באסיה עוד בימי הביניים.

street stall with resale of ancient Persian carpets

למרוקו ע"י המוסלמים הספרדים במאה ה-14.

כלי חרס מעוטרים  – אומנות כלי החרס המזוגגים – עבודת יד מסורתית, אומנות שהחלה אצל הפרסים.

קדרות בפס