מרוקו, היא מדינה שתושביה לכודים עדיין בכבלי קסם המגיה ונתונים להשפעתם של יידעונים ומכשפים.
בקזבלנקה יש שוק ענקי – "חפארי", הגדול והססגוני שבשווקי המאגיה והכישוף של צפון אפריקה, בקתות שבחזיתן תצוגה מדהימה של: סממנים מהחי, בצומח, במינראלים ובאבנים. אלפי רוכלים שמוצאים את פרנסתם כאן.
בחנות או דוכן, שפתחו מכוסה בווילון, מתייחד המבקש עם הרוכל שהוא גם מרפא עממי, מגרש שדים וכותב קמעות. פגרי נבלות סרוחות של שועלים, תנים, צבועים, לטאות, עופות דורסים ונחשים.
בעלי חיים כלואים בכלובים: עופות לילה – כוס ואוח ותנשמת. זיקיות, צבים וחרדונים. מגוון של יידעונים, מלחשים בטקסי גירוש שדים ורוחות.
נשים חוזות את העתיד וקוראות בקפה ובקלפים, אחרות מקשטות את הידיים והרגליים בקעקועי חינה. מתחמים ענקיים שבהם חנויות המציעות את כל הסממנים, התבלינים וצמחי המרפא שיש במרוקו ואף מיובאים מארצות תבל.
יהודי צפון אפריקה מושפעים משכניהם המוסלמים. בכפרי מרוקו ובאטלס, המגיה השחורה והאמונות התפלות, הם חלק בלתי נפרד מההתנהלות החיים: לכל תופעה או בעיה יש הסבר מיסטי או טיפול כישוף מגי.
תרבות הכישופים והקמעות עדיין שזורה ביום יום.
הקמיעות, שניתן לבקש אצל  הרב היהודי, לעיתים, במרחק מאות קילומטרים, הקמיע של היהודי, לפי האמונה, היה נדיר יותר, וכוחו גדול יותר בעיני המוסלמים דווקא.  יש קמיע נגד ה"עין", נגד הקללה, נגד הג'נון, נגד מחלות שמאלוהים ושאר פגעים.
לפי האמונה המגית, עדיין יכול כל אחד לגרום לאחר נזק ומחלה, וזה בעזרת המומחים לכשפים במרוקו: "השחאר".
אצלו, בחנותו הקטנה והמוצנעת בוילון, תמצא כל שצריך לכישוף: אבנים עם סגולות מיוחדות, קמעות שמוכנים במקום, לגירוש שדים וסיוע להשבת האהוב.
כמו להפעיל את הכישוף, ישנן דרכים להסיר אותו, הכל בעזרתו של ה"שחאר".