נוסעים ממליצים

לכ' מחלקת מרוקו – אופיר טורס

הנדון – טיול למרוקו פסח 21/4/14 – 13/4/14

אנחנו תושבי קרית טבעון, השתתפנו בטיול למרוקו בפסח בהדרכת רות רון.
אנחנו מטיילים ותיקים בטיולים שחלקם טיולים קבוצתיים. הטיול למרוקו היה טיול מוצלח ומיוחד במינו.
הגענו לטיול מצויידים היטב הודות להנחיות המדויקות שקיבלנו בשיחת הטלפון שרות ניהלה אישית אתנו. ביום הראשון לטיול מצאנו את עצמנו בקבוצה של מטיילים מכל קצוות הארץ, יהודים ערבים נוצרים ומוסלמים. רות הנהיגה את הקבוצה בסבלנות, באדיבות ואסרטיביות.

למרות ההבדלים הרבים בין חברי הקבוצה הפכנו כבר מהיום הראשון לקבוצה מגובשת בזכותה של רות. לאורך כל המסלול ליוותה אותנו התחושה שאנחנו בידיים מנוסות ובטוחות: השליטה של רות בשפה הערבית המרוקאית מהווה גורם בסיסי והכרחי בהצלחת טיול שכזה.
יכולתה לתקשר באופן ישיר עם הנהג והמקומיים, הפכה את הטיול לקל וזורם, בלי תקלות ועיכובים. תרמה לכך הבקיאות של רות בפרטי המסלול כך, שלא התבזבז זמן בחיפוש מקומות ואתרים.

לאורך מסלול הטיול קיבלנו הרצאות מעמיקות על ההיסטוריה של מרוקו, מנהגיהם ושפותיהם של תושבי מרוקו בכלל ושם השבטים הברבריים בפרט. שמענו רבות גם על ההיסטוריה וחיי היהודים במרוקו, ואף זכינו בביקור מרגש בבית הכנסת במרקש בתפילת השבת ושוחחנו עם אנשי הקהילה היהודית שנכחו בתפילה.

עלי להוסיף, שמסלול הטיול היה ממצה: ראינו את כל מה שמרוקו מציעה: מראות, טעמים, ריחות וצלילים של מרוקו ותושביה המדהימים. סוף הטיול שהיה דווקא במרקש, היה גולת הכותרת של המסלול. המלונות היו ברמה טובה מאוד וענו על צרכי הקבוצה. דוגמא אישית: במלון במרקש היתה לנו נזילה בשירותים וקלקול במיניבר כך, שלא ניתן היה לאחסן את התרופות של בעלי. רות סידרה לנו תוך שעה החלפת חדר במלון.

לסיכום, הטיול למרוקו השאיר זיכרון נעים וחוויה מדהימה ועל כך אנו מודים, מכבדים ואוהבים את רות רון.

מי ייתן ויירבו מדריכים כמוה!

יישר כוח!

בברכה,
כרמי יפה ועמוס