מסלולי טיול במרוקו

9 ימים

מרוקו הקסומה

יום 1 – תל אביב – אירופה – קזבלנקה
נטוס מתל אביב דרך אירופה לקזבלנקה. התארגנות בשדה התעופה לקבלת אשרות נחיתה ונסיעה לקזבלנקה.
נבקר בטיילת המפורסמת שלחוף האוקיינוס האטלנטי, ברובע היוקרתי “אנפה” ונסייר ברחבת מסגד חסן השני. הגעה למלון, לינה בקזבלנקה.
יום 2 – קזבלנקה – רבאט – פס
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בנסיעה לעיר רבאט, נתרשם מסגנונות הבנייה השונים, הפזורים בעיר, שרידים מתקופות קדומות. נבקר ברחבת ארמון המלך מוחמד ה-6.
נבקר במוזוליאום של מוחמד החמישי ובנו חסן השני, נתרשם ממגדל (טור) חסן, שברחבת המבנה המשקיף על נהר הבורגרג ונצפה לעבר סלה – העיר התאומה של רבאט.
המשך נסיעה לפס, הגעה למלון והתארגנות לארוחת ערב.
יום 3 – פס – יום סיור מקיף בעיר פס – הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו. העיר נוסדה במאה ה-8 ושמרה עד היום על צביונה העתיק והייחודי. נסייר רגלית בעיר העתיקה (המדינה), המחולקת לפי גילדות של בעלי מלאכה. כמו כן, נבקר במלאח היהודי. בערב נצא למופע פולקלור פסי כולל משקה.
יום 4 – פס – איפראן – מידלט – אראשידיה – ארפוד
יציאה מוקדמת לעיירת הקייט איפראן (1650 מטר). נחצה את יערות הארזים והאלונים ובהמשך נחצה את מידלט. נעבור את מנהרת “הלגיונרים” ודרך מרחבי המדבר נגיע למפגש עם נוף נאות המדבר הכולל דקלים, קסבות וכפרים בשולי הסהרה, כל זאת כשאנחנו נוסעים לאורך וואדי “הזיז”, הנותן חיים לאזור. לקראת ערב נגיע לנווה המדבר הגדול “התאפיללת” ונלון בעיר המחוז ארפוד.
יום 5 – ארפוד – קניון הטודרה – עמק הדאדס – וארזאזאת
לפנינו יום ארוך ומרתק שתחילתו בסיור ג’יפים אל דיונת החול הגדולה במדבר סהרה. נראה יחד את הזריחה במדבר על כל משמעויותיה, חוויה מרגשת ללא ספק.
נחזור למלון להתארגנות לקראת המשך הנסיעה לקניון הטודרה המדהים, נחצה ונסייר בעמק הדאדס המיוחד בצבעיו ובתופעות הגיאולוגיות שבו ובדרך “אלף הקסבות”. נגיע לעיר וארזאזאת – השער למדבר סהרה.
יום 6 – וארזאזאת- מעבר “טיזינטישקה” – מרקש
לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את וארזאזאת אל העיר מרקש, דרך הרי האטלס הגבוהים, משם נמשיך בנסיעה דרך מעבר “טיזין טישקה” הנמצא בגובה של 2165 מטר מעל פני הים, חוצה את רכס ההרים ומחבר את ואראזאת למרקש דרך נופים מדהימים. סיור לילי ב”ג’מע אל פנא”, ארוחת ערב במלון ולינה במרקש.
יום 7 – מרקש העיר האדומה
נסייר רגלית בגני מנרה, נצפה על מסגד הכותוביה, נבקר בארמון הבהייה, נשוטט רגלית בשווקיה המפורסמים ונשמע הרצאה על צמחי מרפא במרכז 100,000 התבלינים. ארוחת ערב במלון. התארגנות ויציאה למופע הפולקלור הגדול ביותר במרוקו, ערב ברברי טיפוסי להרי האטלס “הפנטזיה” כולל משקה.
יום 8 – מרקש – קזבלנקה – אירופה – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר ניפרד לשלום מהעיר המדהימה האדומה מרקש ומהארץ היפיפייה. ניסע לקזבלנקה על האוטוסטרדה החדישה בדרך המהירה אל שדה התעופה וחזרה לארץ.
יום 9 – תל-אביב
תם ונשלם להתראות בטיולים הבאים.
הטיול כולל:
* ערב פנטזיה במרקש כולל משקה
* ערב פולקלור בפס כולל משקה
* טיול ג’יפים לדיונות מרזוגה (6 נוסעים בג’יפ)
* דמי טיפול באשרת נחיתה בכניסה למרוקו